Dwa dni „Wiosny we włosach”

„Jeszcze nigdy nie miałam takich długich włosów!”, „Jak kolorowo!”, „Ja chcę niebieskie!” to tylko niektóre z reakcji naszych uczestników na zajęcia „Wiosna we włosach”, które zrealizowaliśmy dzięki pomocy naszych wolontariuszek – uczennic Technikum Fryzjerskiego nr 6 w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie.

Od 2018 roku, w naszej placówce wsparcia dziennego realizujemy różne zajęcia, których celem jest zapewnienie opieki, wsparcie i rozwój 45 dzieci i młodzieży z Tarnowa. Wśród zajęć współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny znajdują się zajęcia z informatyki, fotografii, bajko i muzykoterapii, a także zajęcia z doradztwa zawodowego. Współfinansowanie projektu ze środków unijnych dobiega końca, ale nie kończy się przygoda z Centrum Równych Szans „MobilEduPark”. Nasi uczestnicy nadal chętnie uczestniczą w zajęciach i pragną pozostać z nami. Dlatego wciąż przygotowujemy ciekawą ofertę aktywności, które będziemy kontynuować.

W tym tygodniu zaprosiliśmy Was do udziału w zajęciach fryzjerskich, w których pierwsze skrzypce, a raczej grzebienie 🙂 odegrały nasze wolontariuszki – na co dzień uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie.

Podczas warsztatów, zaprezentowały na głowach naszych uczestników swoje umiejętności, pokazały kulisy fryzjerstwa i jak nam się wydaje, wzbudziły zainteresowanie tym zawodem wśród naszych „modeli”.

Zajęcia fryzjerskie były również okazją do sprawdzenia w praktyce umiejętności nabytych w ramach zajęć z fotografii, bo to nasi podopieczni, pod bacznym okiem p. Jacka wykonali wiele fotografii z tego wydarzenia.

W galerii prezentujemy zdjęcia z zajęć. Możecie je również podglądnąć na naszym facebookowym profilu.

Ponadto nasze wolontariuszki zapraszają wszystkich stających przed wyborem szkoły ponadpodstawowej do Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych! Więcej informacji o tej szkole znajdziecie tutaj:

https://zstztarnow.pl

Obejrzyj galerię zdjęć:

2021 Wiosna we włosach