Co w drukarce piszczy?

W ramach zajęć Klubu Młodych Odkrywców „EduMobil” rozpoczęliśmy przygotowania do skonstruowania Eko Stacji Dezynfekcyjnej „SeptMobil”. To nasz autorski projekt, który zgłosiliśmy do konkursu Konstruktorzy Marzeń, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik.

Nasz Klub „EduMobil” zgłosił dwa projekty do konkursu grantowego Centrum Nauki Kopernik pt. Konstruktorzy Marzeń. Jeden z nich znalazł się wśród 16 nagrodzonych projektów. Dlatego nie czekając na otrzymanie nagrody, od razu przystąpiliśmy do prac przygotowawczych do skonstruowania Eko Stacji Dezynfekcyjnej „SeptMobil”.

Nasz projekt zakłada szerokie wykorzystanie elektrośmieci i materiałów pochodzących z odzysku, w ramach tzw. upcyklingu. Na bazie tych elementów zamierzamy stworzyć urządzenie, które na codzień będzie służyć w naszej placówce wsparcia dziennego jako zautomatyzowana stacja dezynfekująca. Nasz pomysł zakłada, że urządzenie będzie automatycznie dozować płyn dezynfekcyjny oraz papierowe ręczniki. To duże wyzwanie, do którego potrzebujemy wielu elementów mechanicznych: kół zębatych, przekładni, wałków, jak również odpowiedniej konstrukcji, obudowy i elementów elektronicznych sterujących całością.

Aby uzyskać poszczególne elementy rozpoczęliśmy pozyskiwanie części. Na pierwszy ogień ruszył demontaż starej nieużywanej drukarki. Przez dwie godziny nasi uczestnicy zmagali się z wkrętakami, cęgami, i innymi narzędziami. Efekt tej pracy, to wiele części, które pozwolą nam na kolejnych spotkaniach zmierzyć się z konstrukcyjnym wyzwaniem.

Zobacz galerię z naszej pracy:

Drukarka17
Drukarka09
Drukarka08
Drukarka02
Drukarka01
Drukarka05
Drukarka04
Drukarka07
Drukarka11
Drukarka14
Drukarka13
Drukarka15
Drukarka10
Drukarka06
Drukarka12
Drukarka03
Drukarka06
previous arrow
next arrow

Jeśli podoba Ci się to co robimy, dołącz do nas!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: